Jak zrobić złoto koloidalne?

Alchemicy i złoto

Złoto do celów medycznych stosowane było już w starożytności. Chińczycy uważali, że uzupełnią braki złota w organizmie, jedząc ryż gotowany ze złotą monetą. Alchemicy w średniowieczu poświęcali lata na wynalezienie “złotego eliksiru” przywracającego młodość i zdrowie. I nie mylili się używając złota przy leczeniu zaburzeń trawienia. Co ciekawe nie tylko poprawia ono trawienie, ale równocześnie może znacznie zmniejszyć napady głodu, dzięki czemu jest idealnym elementem wspomagającym odchudzanie. Zauważono także, iż korzystnie wpływa na krążenie.

Złoto koloidalne – co to jest?

Koloidalny roztwór złota to inaczej zawiesina mikroskopijnych cząsteczek złota w wodzie destylowanej. Zaczęto je wytwarzać i stosować w XX wieku. Jest to bezsmakowy i bezzapachowy płyn zawierający koloidy z płaską lub kulistą nanocząsteczką. W przypadku tej drugiej miejsce styku ograniczone jest do jednego punktu, przez co powierzchnia czynna cząsteczki złota jest mała. Zaleca się zatem stosowanie płaskich koloidów, które przylegają całą swoją powierzchnią, co gwarantuje maksymalne wykorzystanie ich powierzchni czynnej. Powstają one w oparciu o opatentowaną technologię Bieguńskiego.

Jakie działanie wykazuje złoto koloidalne?

Czyste złoto koloidalne wykazuje działanie przeciwzapalne, bakteriobójcze i antywirusowe. Dodatkowo pomaga likwidować wahania nastroju i redukuje stres. Ma wszechstronny wpływ na kondycję skóry, stanowi także środek na wzmocnienie odporności. Naukowcy zauważyli, iż złoto koloidalne może być stosowane przy depresji, ponieważ jest katalizatorem hormonów podobnych do endorfin. Preparat ten warto używać przy przygnębieniu czy frustracji. Wystarczy dawka od 15 do 30 mg złota koloidalnego dziennie.

Niedawno zakończono pierwszą fazę badań dotyczących stosowania koloidalnego złota w leczeniu pacjentów z zaawansowanymi nowotworami litymi. Podczas badania pacjenci otrzymywali dożylnie koloidalne złoto. Niektórzy pacjenci otrzymywali regularne leczenie przez trzy tygodnie, podczas gdy inni otrzymywali stale rosnące dawki w ciągu trzech tygodni. Badanie wykazało, że koloidalne złoto może pomóc ustabilizować wzrost guza u niektórych pacjentów lub uniemożliwić pojawienie się nowych
nowotworów. Dolegliwości związane z nieprawidłową pracą mózgu: bezsenność, stres, uzależnienia, depresja również mogą być łagodzone poprzez stosowanie złota koloidalnego. Trwają intensywne badania nad wpływem braku złota w organizmie na rozwój choroby Alzheimera, choroby Parkinsona czy stwardnienia rozsianego.
Złoto koloidalne ma właściwości przeciwzapalne. Dlatego też świetnie nadaje się do tego, aby złagodzić ból i obrzęki u osób z zapaleniem stawów i zapaleniem kaletki. Może wspomóc również leczenie reumatyzmu, a także łagodzi bóle przy zapaleniach ścięgien.Dlatego właśnie złoto koloidalne stosowane jest w leczeniu reumatoidalnego zapalenia stawów. W takiej sytuacji najczęściej odpowiedni roztwór wstrzykuje się do stawów pacjenta. Naukowcy odkryli, iż pacjenci stosujący tę metodę odczuwają mniejsze bóle spowodowane chorobą.

Złoto koloidalne w kosmetyce

Złoto koloidalne jest obecnie często wykorzystywane w kosmetyce. Kremy i inne preparaty ze złotem mogą być stosowane przez posiadaczy każdego rodzaju cery. Zapewniają wygładzenie, nawilżenie i ujędrnienie skóry, a także wykazują działanie przeciwzmarszczkowe. Czyste złoto koloidalne można stosować jako tonik – przemywać wacikiem oczyszczoną skórę twarzy. Związek ten znajduje się w składzie wielu innych produktów używanych do codziennej pielęgnacji skóry.. Ze względu na wybitne
właściwości przeciwzmarszczkowe, spowalnianie procesu starzenia się skóry i stymulowanie odnowy komórkowej złoto koloidalne to składnik produktów serii anti-aging.
Złoto koloidalne wykazuje właściwości intensywnie nawilżające i rewitalizujące. Dodatkowo łagodzi swędzenie i pieczenie skóry oraz zwęża pory. Doskonale zabezpiecza skórę przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych – chroni przed drobnoustrojami chorobotwórczymi i promieniowaniem UV.
Złoto koloidalne spowalnia utratę kolastyny, a pobudza skórę do wytwarzania kolagenu. Poprawia napięcie, jędrność, elastyczność i koloryt skóry oraz łagodzi przebarwienia. Dobrze wiąże wodę i utrzymuje ją w skórze. Zapewnia wygładzenie i rozświetlenie zmęczonej skóry, przywracając jej młodzieńczy blask i jasność. Skóra staje się bardziej delikatna i promienna. Dużą popularnością cieszy się krem ze złotem koloidalnym, który przeznaczony jest do każdego rodzaju cery wymagającej regeneracji.
Powinno się go nakładać rano i na noc, na twarz, szyję i dekolt. Koszt kremu ze złotem koloidalnym jest różny, a ceny sięgają nawet 280 zł za opakowanie 50 ml. Złoto stanowi też składnik balsamów, mgiełek, maseczek, peelingów i żeli Złoto świetnie sprawdza się także w przypadku gojenia wszelkiego rodzaju blizn i oparzeń, pobudza skórę do regeneracji. Polecane jest w leczeniu trądziku, liszaja, łuszczycy, egzemy i innych schorzeń skóry. Nanocząsteczki złota docierają do najgłębszych warstw naskórka, co przyspiesza wchłanianie się aktywnych składników innych kosmetyków w głąb skóry.

Podsumowując, złoto koloidalne wpływa korzystnie na :
• arytmię serca,
• zaburzenia trawienia,
• zmniejszanie napadów głodu,
• wspomaganie leczenia reumatoidalnego zapalenia stawów,
• łagodzenie bólu.
• zaburzenia pracy mózgu
• bezsenność i brak zdolności relaksu
• dysfunkcje gruczołu mlekowego
• nocne poty
• napady gorąca (również spowodowane hormonami)
• otyłość
• zaburzenia układu trawiennego
• zapalenie stawów i inne stany zapalne.
• depresja,
• nadciśnienie tętnicze
• arytmia serca
• obniżenie libido
• nowotwór

jak widać złoto koloidalne jest bardzo przydatne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *