Dlaczego złoto brudzi ?

Biżuteria to ozdoba każdej kobiety. Każda kobieta z zachwytem przyjmie tak piękny prezent, Biżuteria jest dla nas bardzo cenna nie tylko ze względu na wartość materialną, ale często też sentymentalną, ponieważ przypomina nam o osobach, które nas obdarowały lub o poszczególnych wydarzeniach.
Co jednak zrobić, kiedy nasz ulubiony pierścionek zostawia brzydkie ślady na naszej skórze? Z jakich powodów biżuteria może brudzić?

Niska próba i domieszki

Sprawdź próbę złota! Im więcej domieszek innych metali, tym większe prawdopodobieństwo, że to jest właśnie przyczyną śladów. Jeżeli próba jest wysoka, a mimo to biżuteria brudzi, zastanów się nad wiarygodnością źródła. Złota biżuteria wysokiej próby, kupiona u jubilera, powinna mieć wybitą próbę i cechę. Jeśli zdecydowałaś się na kupno za pośrednictwem portalu ogłoszeniowego, bądź skusił cię szeroką ofertą sklep internetowy z biżuterią w dobrej cenie istnieje zagrożenie, że sprzedano Ci podróbkę.
Pamiętaj, że zakupy przez internet wiążą się z zagrożeniami – możesz nawet nie doczytać informacji zapisanej małym druczkiem o tym, że dany przedmiot nie jest ze złota, a np. jedynie pozłacany. Wówczas żadne reklamacje nie pomogą, dlatego warto korzystać ze sprawdzonych sklepów i uważnie dokonywać zakupu.

Kosmetyki

Jeśli Twoja biżuteria jest dobrej jakości, a mimo to, na Twojej skórze pojawiają plamy warto przyjrzeć się produktom, których używasz do codziennej pielęgnacji. Warto sprawdzić skład, a w szczególności balsamów do ciała, kremów do rąk, a także maści i leków stosowanych bezpośrednio na skórę.
Okazuje się, że winowajcą jest zawarty w kosmetykach tlenek cynku. W zetknięciu z prawdziwym złotem wchodzi w reakcję chemiczną powodując nieestetyczne ślady na ciele. Co robić?
Najlepiej jest zmienić kosmetyk, a jeśli jest to możliwe – omijać miejsca, w których nosisz złotą biżuterię lub nakładać produkt na ciało wieczorem, po zdjęciu biżuterii.

Problemy ze zdrowiem

Złoto reaguje ze związkami znajdującymi się w tkance skóry, a zatem o ile nie reaguje z pierwiastkami, które zostały naniesione od zewnątrz (kremy, maści), oznacza to, że w ciele nastąpiło wyższe stężenie konkretnych związków. Zmiana składu chemicznego w naszym organizmie ujawniająca się w ten sposób w skórze, może mieć przyczyny w wielu mniej lub bardziej poważnych chorobach. Taki objaw może świadczyć o niedoborze żelaza i cynku. Warto więc wykonać podstawowe badania krwi, aby wykluczyć anemię.
Przyczyną mogą być też zmiany poziomu hormonów – objawia się to szczególnie u kobiet i najczęściej jest związane z cyklem menstruacyjnym.
Warto wówczas zaobserwować swoje ciało, czy nie występują jakieś inne symptomy, które mogłyby świadczyć o chorobie i skonsultować się z lekarzem. Nie należy panikować, jeśli zobaczymy ciemne ślady na skórze pod naszą biżuterią, bo na taką reakcję wpłynąć może wiele czynników, których często nie jesteśmy świadomi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *